proben jarrut
proben jarrut
minkä mazdan etu ja taka jarrut sopii vm91 2.2 turbo probee
Re: proben jarrut
Miten tämä liittyy classic foordeihin?jeu kirjoitti:minkä mazdan etu ja taka jarrut sopii vm91 2.2 turbo probee
Ford Escort RS2000 r.F
Ford Focus
Ford Focus
Oliko levyt kuinka kuluneet?? Jos rajusti uralle kulunut, ottaa uudet palat kiinni vain reunoistaSambzonic kirjoitti:Itsekkin vaihdon jarrupalat eteen, mutta ongelma on se ettei jarrut ota enää kunnolla kiinni? Missä voi piillä vika?
Ja toinen kysymys on että sopiiko mazdan "keskiö" probeen? Elikkä se keskiö mihin rengas tulee kiinni, kun katkes pultti..
Ja autona on vm-91 2,2 turbo probe

Navasta en pysty varmaks sanoon... Luulis olevan sama, koska pulttijako ainakin täsmää, samoin kuin jarrulevyn ET yms. Kannattaa varmistaa vielä keskireijän koko esim. varaosaliikkestä

Taakse ainakin menee 626 2.2 farmari '92 levyt, palat ja satulat. Ihme jos ei saman auton etujarrutkin passaa.
Kaikenlaiset rojektini @ http://wonk.sytes.net/76s/
http://www.webparts.co.uk/Brakeworld/Ap ... bframe.htm
Tuolta pitäs nähdä minkä auton jarruosat käy mihinkin.
Tuolta pitäs nähdä minkä auton jarruosat käy mihinkin.