Sivu 1/1
Ford focus 1.5 diesel vm 2015 akku?
Lähetetty: 10 Joulu 2017 11:32
Kirjoittaja Karisaa
Focuksen akku tyhjenee mystisesti ja satunnaisesti muutaman viikon välein, ei ole väliä onko seissyt 6 h vai viikonlopun ennen tyhjentymistä, mistähän voisi johtua?
Re: Ford focus 1.5 diesel vm 2015 akku?
Lähetetty: 10 Joulu 2017 15:27
Kirjoittaja Karisaa
Sen verran lisää tohon että ei taidakaan virta loppua akusta. Kun pitää + napaa akusta irti 15-30min. Ni lähtee ihan normaalisti käymään niin kuin ei mitään vikaa olis ollukaan. Mistähän vois vika löytyä? Tehny tän kolme kertaa 60000 km huollon jälkeen ja kun hinautin ekalla kerralla Vaunulan huoltoon ni ilmoittivat ettei löydy mitään vikaa mutta tehnyt nyt sen jälkeen kaks kertaa saman. Alkaa tuntua siltä ettei Fordilla oikein kiinnosta vika kun takuun umpeutumiseen on aikaa vajaa kuukausi.
Re: Ford focus 1.5 diesel vm 2015 akku?
Lähetetty: 10 Joulu 2017 16:01
Kirjoittaja saksoboy
itse ainakin pyrkisin agresiivisesti käyttämään koko takuuajan hyväkseni. Eli takasin fordille ja vaadit että tuote korjataan takuun puitteissa
Re: Ford focus 1.5 diesel vm 2015 akku?
Lähetetty: 13 Joulu 2017 19:00
Kirjoittaja Karisaa
Tänään sitten selvis vika, oli akku oikosulussa ja aiheutti välillä sen että koko järjestelmä himmeni.