Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Terve,
miten tuo lähtee irti? Olen yrittänyt väänttää kaikin voimin ja kokeillut laittaa jousipuristimia, mutta ei lähde. Laskeutuu ehkä sentin, mutta jää siihen. Usko meinaa loppua Kyseessä on 03 at farkku.
Tarkoitatko olka-akselista vai itse tukivarresta? Olka-akselista lähtee nätisti kiilamaisella työkalulla naputellen, taitaa viralliselta nimeltään olla pallonivelhaarukka?
Jos taas tukivarren päässä ongelma ja pallonivel alkuperäinen niin luultavasti niitattu kiinni. Sopivan kokoisella poralla tuikkaa niitistä läpi niin lähtee, tietysti muistaa varoa poraamasta liian isoa reikää ettei pulteille tule tilaa liikkua.