Sivu 1/1

Focus 2005 puhallinongelmia

Lähetetty: 15 Marras 2011 17:52
Kirjoittaja Andy 1971
Puhallin on aivan dead, eli ei toimi 1-4 asennolla. Mitä voisi olla vikana? Relevika vai joku muu. Tämä vika ilmeni hytäkkiä, ennen tätä ongelmaa niin puhallin on toiminut moiteetta. :evil:

Re: Focus 2005 puhallinongelmia

Lähetetty: 15 Marras 2011 18:33
Kirjoittaja xr3ifreak
Andy 1971 kirjoitti:Puhallin on aivan dead, eli ei toimi 1-4 asennolla. Mitä voisi olla vikana? Relevika vai joku muu. Tämä vika ilmeni hytäkkiä, ennen tätä ongelmaa niin puhallin on toiminut moiteetta. :evil:
vika voi olla myös itse katkasimessa. vaikka vaikkuttas ihan ehjältä.

Re: Focus 2005 puhallinongelmia

Lähetetty: 21 Marras 2011 20:04
Kirjoittaja Andy 1971
Kiitos vinkeistä, vika löytyi. Oli yksi pistoke sisätilan varokerasian alla pikkasen irti, sen kun pisti paikolleen kunnolla niin johan alkoi puhaltamaan. Varmaan jonkun jalka on ottanut kiinni ja irroittanut pistoken.

Re: Focus 2005 puhallinongelmia

Lähetetty: 03 Joulu 2011 13:34
Kirjoittaja xr3ifreak
Andy 1971 kirjoitti:Kiitos vinkeistä, vika löytyi. Oli yksi pistoke sisätilan varokerasian alla pikkasen irti, sen kun pisti paikolleen kunnolla niin johan alkoi puhaltamaan. Varmaan jonkun jalka on ottanut kiinni ja irroittanut pistoken.
no hyvä että sait toimimaan. eipä ollu kyllä iso vika :D