Mondeo -93 ei toimi!
Mondeo -93 ei toimi!
Mitenkäs toi lämpötila-anturi vaikuttaa rikki mennessään tohon käyntiin? Käy tosi huonosti sillai tuksutellen ja saa bensaa tosi paljon! Kokemuksia kellään!Tulpat ja johdot vaihdoin mut ei vaikutusta!
Re: Mondeo -93 ei toimi!
No jos auton data luulee et on tosikylmä ja kone onkin normilämpönen ni voihan se esiintyy just noin. Ei liene kauheen kallista vaihtaa.
Kaikenlaiset rojektini @ http://wonk.sytes.net/76s/
Re: Mondeo -93 ei toimi!
No eipä ole mut itte ajattelin aloittaa kans halvimasta päästä!Kilometrejä koht Aateli ya 396tkm mut ei oo ikinä ollut mitään vikaa motissa! Aatelin vielä ajella 6000tkm ennen kun lähen katteleen uutta työmatka-autoa! jos kellään olis tietoa niin olisin kovin kiitolinen!
Re: Mondeo -93 ei toimi!
Öö itellä oli samanlaista, jotain parannusta tapahtui kai seossuhteessa (en vielä ole kunnolla tutkinut, ennen +32,8%, nyt -2%) ja tyhjäkäynnin täristävyydessä kun vaihdoin kampikammion huohotusventtiilin. Oli selvä ero vanhassa ja uudessa (vanha olikin ainakin 200 tkm ajettu). Vittumainen vaihtaa vaikka ei tarvita yhtään työkalua vaan pieni käsi. Ja kun uutta osaa ei meinaa saada paikalleen välttämättä, niin auto on vaarassa sitten jäädä siihen paikkaan..
Mondeo mk2 1.8 CLX 4d -98, 461 tkm (2008-2018)
Mondeo mk2 2.0 GLX 4d -97, 465 tkm (2005-2012)
Mondeo mk2 2.0 GLX 4d -97, 465 tkm (2005-2012)