Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Mulla teki 1,4 cvh cfi teki niin, että kun lämpes ja tyhjäkäynti putos normaalitasolle, kierrokset alkoi pumppaamaan ylös-alas ~600-1200rpm kunnes sammui. Vikana oli kaasuläpän asentotunnistin, jonka vaihtamalla vika korjaantui.
testakkaapa puristaa lyttyyn se huohottimesta imusarjaan menevä letku, jos auttaa niin se musta huohotin möykky on viallinen ja maksaa jonku 10 fordilla tai sit vaan tulppaa sen pois käytöstä. 8)
Ainakin porukoitten escossa -95 tuo auttoi, vikaa kyllä hain kauan, varsinkin kun otti ilmamäärämittarin piuhan irti niin ongelma parani.
Omassa XR3i samaa vikaa, oletan että tuo läppä mikä sitä huohotinhuurujen takaisin kiertoa ohjaa jumittaa näin pakkasilla kun sinne kertynyt öljy/kondenssivesi jäykistyy/jäätyy.