Sivu 1/1

Sierra -89 2.0L, pitkät valot (user error, fixed)

Lähetetty: 28 Elo 2007 21:32
Kirjoittaja ISJ
Mjoo nyt alkais olee aika fiksaa nuo valot. Viiksestä kun nykäsee itteensä päin niin pitkät toimii, mutta työntää eteenpäin niin viiksi jää paikalleen niinkuin pitääkin mutta pitkät eivät edes välähdä. Mikäs rele on mahdollisesti vaihdettava tai missä muualla vika voisi olla? Niin ja jos releestä on kyse niin paljonko tuommoinen maksaa ja mistä?

Re: Sierra -89 2.0L, pitkät valot

Lähetetty: 28 Elo 2007 21:56
Kirjoittaja henu
ISJ kirjoitti:Mjoo nyt alkais olee aika fiksaa nuo valot. Viiksestä kun nykäsee itteensä päin niin pitkät toimii, mutta työntää eteenpäin niin viiksi jää paikalleen niinkuin pitääkin mutta pitkät eivät edes välähdä. Mikäs rele on mahdollisesti vaihdettava tai missä muualla vika voisi olla? Niin ja jos releestä on kyse niin paljonko tuommoinen maksaa ja mistä?
Villiveikkaus et viiksi paskana = halpa (vaik romikselta) ja rele jos paskana = myöskin halpa :)
Nii ja perkl toi sensuuri ei anna suomalaisen puhua niiku pitää :D

Lähetetty: 28 Elo 2007 21:58
Kirjoittaja jaska74
kai tiesit että valot pitää olla manuaalisesti kytketynä siitä oikeanpuoleisesta valoviiksestä ennenkun pitkät jäävät päälle.
valoautomatiikalla pitkät ei toimi

Lähetetty: 28 Elo 2007 22:04
Kirjoittaja ISJ
jaska74 kirjoitti:kai tiesit että valot pitää olla manuaalisesti kytketynä siitä oikeanpuoleisesta valoviiksestä ennenkun pitkät jäävät päälle.
valoautomatiikalla pitkät ei toimi
ai, en tiennyt. hetkinen, käynpäs 'juoksemassa' autolla katsomassa :)

edit: heh tuossahan se 'vika' :D noh ei kaikkee voi tietää :) ihmetellykin mikä sen oikean viiksen tarkoitus on. muuta kuin mahdollistaa akun tyhjentäminen valojen avulla :D

Lähetetty: 28 Elo 2007 22:12
Kirjoittaja jaska74
ISJ kirjoitti:edit: heh tuossahan se 'vika' :D noh ei kaikkee voi tietää :) ihmetellykin mikä sen oikean viiksen tarkoitus on. muuta kuin mahdollistaa akun tyhjentäminen valojen avulla :D
etkö oo ees huomannu että viiksestä laitettuna valot on paljon kirkkaammatkin.. :wink:

Lähetetty: 28 Elo 2007 22:15
Kirjoittaja ISJ
jaska74 kirjoitti: etkö oo ees huomannu että viiksestä laitettuna valot on paljon kirkkaammatkin.. :wink:
juu huomannu et valot välähtää vähäsen mut ei siihe pahemmin kiinnitä huomiota kun tommosia kokeilee kesäpäivinä :D

Lähetetty: 30 Elo 2007 17:46
Kirjoittaja samiharju
voi prkl.. tää oli vuoden paras "emmäosaa" topic :twisted: :P 8)

RTFM - read the f*cking manual... :idea:

Lähetetty: 30 Elo 2007 21:21
Kirjoittaja jaska74
samiharju kirjoitti:RTFM - read the f*cking manual... :idea:
tai KVG - kysy kettu googlelta :D