
AAAPUUAA DOHC DOHC
AAAPUUAA DOHC DOHC
nyt iski ongelma ja pakko kysyä viisaamilta apua elikkäs.. auto on is dohc riesa.. jus on tehty kansiremppa ja jakopää+vespumppu mutta nyt ilmesty semmonen että kusee öljyä koneen takaosasta jostain kun antaa enempi kenkää, auto kummiskin toimii helvetin hyvin ei hävitä nesteitä ei mene veet ja öljyt sekasi...
mistä helvetistä tuo öljy tulee..normaali ajulla ei tiputa.. eka pelas oikein ja sit yhtäkkiä alko vuotamaan..yläsvesi letku lähti kerran irti mutta sammutin auton saman tie ja ei kerenny lämpeemään punaselle astin.. sit annoin rauhassa jäähtyä ja laitoin uudet nesteet ja kaikki ok..ei savuta ei mitn.. oisko pelkkä pahvi palanu?!?!?! kans varmaan ehjä..


ford sierra cossu look -84 2.0 ohc piristetty
niin.. jännä että alko yhtäkkiä vuotaa..tänään vähän kirin kantta nyt ei niin paljoa tule mutta vahvasti luulen että se on v*******n tehty
niin oisko tietoa et mistä sais vahvemman pahvin tohon ku kuulemma nuo esim:motonetin pahvit ei niin kaksisia ole.. ei oo niin halua ees myydä tota ku pirun kiva vehe... on tos vielä kummiskin vetoja tallella tänään tuli otettua matsi -96 1.8i putkisto viritys evo lookki lancerin kanssa ja kylläpä riesa vetäs pitemmän korren




ford sierra cossu look -84 2.0 ohc piristetty
-
- Viestit: 99
- Liittynyt: 29 Joulu 2005 22:34
- Paikkakunta: north state
Kukas semmosta kehtaa väittää? Motonetin valikoimassa on myös Reinzin metallitiivistettä, jos massatiiviste ei kelpaa. Uudet pultit siihen kanssa ja tasojen tarkastus ja oikaisu. Ja perään pienet rukoukset että kansi ei ole mistään halki tai kiero kuin tippaleipäforford kirjoitti: niin oisko tietoa et mistä sais vahvemman pahvin tohon ku kuulemma nuo esim:motonetin pahvit ei niin kaksisia ole..

- Chevrolet K1500 pick-up
Toyota Corolla E12 1.4 D4D
niin se kolmekerros metalli tiivistekkö?? niin siellä näkyy kahta olevan.. ei ole kansi halki sen tiiän (usko niin)
nyt se lopetti/vähenti tuota vuotamista sen kirinnän jälkeen.. mutta on hävinny vetoja, prkl.. ei tuo nyt tuntus olevan kovinkaan paska tuo mylly kun ei huohota ja muuten toimii ihan oikein..pysyy litku sisällä yms.. tuntuu että puolet hävinny väännöistä...niin ja sellanen että mistähän näihin löytäs peltisatseja??

ford sierra cossu look -84 2.0 ohc piristetty
ihan samasta kaupasta kun muihinkin autoihin...forford kirjoitti:niin ja sellanen että mistähän näihin löytäs peltisatseja??
http://www.martelius.com/
http://www.freetechnics.fi/
Focus 1.0 edition a6 2017