Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Onko kenelläkään kokemuksia PowerKlick -merkkisistä tehoboxeista? Hinnat ainakin vaikuttavat olevan kohdallaan ja Focuksen TDDI-koneeseen ei tunnu saavan muun merkkistä boxia liittimillä varustettuna. Ohjelmointia toki voi kanssa tehdä, mutta se on hinnakkaampaa.
Eikö todellakaan kenelläkään ole tietoa tästä?
Entä sitten optimoinnista? Mitä firmoja olette käyttäneet ja olisiko jollakin (aitoa) dynokäppyrää vaikutuksista?
tks kirjoitti:Eikö todellakaan kenelläkään ole tietoa tästä?
Entä sitten optimoinnista? Mitä firmoja olette käyttäneet ja olisiko jollakin (aitoa) dynokäppyrää vaikutuksista?
mulla ohjelmoitiin tdci kone ja mitattiin tehot. 132hv ja345nm.
No nyt auton on käytetty ohjelmiston muutoksessa (optimointi) Voimaa.Comissa Pasilassa. Voin kyllä suositella lämpimästi, moottorin luonne muuttui huomattavasti miellyttävämmäksi ja tehoa on huomattavasti enemmän! Kulutuksesta ei vielä pysty sanomaan mitään.