Ainoot ongelmat tuossa kannen vaihossa on vissiin, että pakosarja pitää vaihtaa ja imusarja on väärinpäin. Imusarjan vissiinki vois kääntää niin että katkasee ne sylintereille menevät putket ja kääntää toisinpäin.
Miten rs pakosarja eroaa dohc:n pakosarjasta muuten, kun että putki menee koneen alta? Esim oisko mahollista muokata dohc:n imusarja rs kanteen sopivaksi.
Asiaahan helpottas huomattavasti jos ostais sen kannen ja kattelis ite, mutta se on sitte ikävämpi juttu jos tuleeki joku juttu johon tarvii kauheet määrät euroja lisää.
Onko rs:ssä samanlaiset venttiilit kun sierrassa vakiona? Että jos kaupassa ei tuu venttiileitä niin tarvii ostaa vaan 8 lisää

Asiahan on siis suunnitteluasteella vielä, mietinpä tässä tämmösiä. Ja tuo sierrakin alkaa tuolla siihen maagiseen 250tkm rajaan, että jotain tarttis tehä.