Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Yksi kytkinsarja ja yksi painelaakeri.
Jos ei se laakeri ole jo tosiaan siinä sarjassa mukana.
Eli paineasetelma,kytkinlevy ja se painelaakeri tuohon kuuluu.
Liian tyhmä kysymys? Mitkä on silmälaakerit??
Eli yks satsi.. Se helpottaa, nimittäin Fordin liike sano hinnaks n. 500e. Tuo 167 kuulostaa paljon paremmalta
Only dead fish go by tide.
-----------------------------
Escort 1,8 TD '98
Honda CB450 '70
Katya kirjoitti:No jotenkin se on luiskahtanut jostain. Sellanen metallinen, kuutiomainen juttu. Vaijeri oli siinä kiinni.
Kysymys vaan on, miten se on päässyt luiskahtamaan, oisko jotain isompaa kasahtanut? (mikä mun tuurilla ois ilmeistä...)
Oliskohan toi murikka lähtenyt vain irti siintä vivun päästä, kun se ei ole mitenkään erikseen lukittu painetaan vaan vivunpäähän kiinni. On vähän arveluttava rakennelma kun joustaa ja heiluu.
Korjattu on, se tosiaan oli vaan se mulikka tippunut siitä päästä. Kaipaisin kuvaa, jotta näkisin miten se on alunperin ratkaistu!
Korjaaja laittoi siihen jonkun sokkasysteemin, pitää kuulema varmasti.
Mutta miten se voi olla rakennettu niin pöljästi, että pääsee tippumaan? Onkohan siitä joku osa irronnut??
Only dead fish go by tide.
-----------------------------
Escort 1,8 TD '98
Honda CB450 '70