Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
jaaha elikkä vika paljastu lootasta tulevaks, täytyy koittaa vaihtaa öljyt jos sillä raksutus lähtis, ihmettelen kyllä että mikä tuolla laatikossa voi tollasta ääntä pitää?
ääni tulee näiden tietojen perusteella vaihteistosta koska kytkin pohjassa rahinaa ei kuulu, arvelivat kivitilalla että normaali vaihteiston ääni kun tyhjäkäynti laskee niin alas. sen verran ääni kuitenkin vaivaa että täytyy koittaa ensin vaihtaa vaikka öljyt laatikkoon.
Sama juttu omassa -97 v6 mondeossa.. Tyhjänkäynti vain reilu 700 jolloin kuuluu "rallatusta". Kuulunut muutaman vuoden eikä ole minusta muuttunut mihinkään. Taitaa taas olla fordin ominaisuus eikä vika..
Jaa, mutta toihan saattaa taas sitte johtua siitä, että hydrauliset nostajat ei saa tarpeeksi painetta noin pienillä kierroksilla. Eli syynä saattaa olla taas vaikka se tyhjäkäyntiventtiili.