mondeon lämpöanturi hukassa
-
- Viestit: 4
- Liittynyt: 22 Loka 2005 20:43
mondeon lämpöanturi hukassa
Tuli ostettua mondeo-93 farmari 1.8 koneella.Missä päin moottoria sijaitsee lämpöanturi?Lämpömittari ei toimi.Taitaa olla legendaarinen vika ku mun sierrassa ja scorpionissa oli sama häiriö.Kiitti jo etukäteen.
-
- Viestit: 4
- Liittynyt: 22 Loka 2005 20:43
modeon lämpöanturi
Se flektin anturi löyty helposti virranjakajan eestä.Alako tulla räntää niskaan ni en viittiny enää kurkkia.On muuten hyvä auto ajaa vanhaks vehkeeks.kiitti kiinostuksesta
-
- Viestit: 3129
- Liittynyt: 04 Helmi 2005 22:45
-
- Viestit: 4
- Liittynyt: 22 Loka 2005 20:43
Päivän valossa löyty helposti,sieltä termarin alta se löyty.Anturi on sökö.Laitoin rautalankalenkin anturin liittimien väliin ja mittari pomppas heti punaselle.Joo on hieno omistaa VOORTI parin pösön,ooppelin ja corollan jälkeen.Olis ku olohuoneeseen istunu ku lähti ajaan mondeolla.No mitä nyt taas sormet mustana joka ilta mut ei haittaa.
Hyvä neuvoriksas kirjoitti:yleensä se on siinä lähellä termaria;);)
metrin säteellä![]()

Sodat sodittu
Ford Cortina -71
Ford Cortina -71