
Ford Focus MK1 tunnoton jarru
Ford Focus MK1 tunnoton jarru
Oisko kellään tietoa missä vika kun focuksen jarrut alkoivat tuntua tunnottomilta (nopeasti painaessa ottaa mutta jos hiljalleen painaa niin saa painaa melkeen lattiaan asti) jarrupalat vaihdoin eteen vähän tehokkuutta sai lisää mutta silti hiljalleen painaessa esim. liu'uttaessa liikennevaloihin saa polkimen painettua melkeen pohjaan että kunnolla pysähtyy . vähän epäselvä selitys mutta koittakaa ymmärtää, jotaki neuvoja nyt tähän 

Re: Ford Focus MK1 tunnoton jarru
Oisko päässy ilmaa järjestelmään? Hieman kuulostaa siltä. Eikä jarrunestettäkään häviä säiliöstä?
Ei ole sellaista mekaanista ongelmaa, jota raaka voima ja tietämättömyys ei ratkaisisi
Re: Ford Focus MK1 tunnoton jarru
Itsekkin mietin tuota että ilmaa on jostain päässyt järjestelmään, nestettä ei ole ainakaan hävinnyt niin paljoa että olisin hoksannut. Oisko jotain niksejä tai juttuja jota pitää tietää ehdottomasti kun alan ilmaileen jarruja.
Re: Ford Focus MK1 tunnoton jarru
Vastasin jo tuonne projekti puolelle.oogoo kirjoitti:Itsekkin mietin tuota että ilmaa on jostain päässyt järjestelmään, nestettä ei ole ainakaan hävinnyt niin paljoa että olisin hoksannut. Oisko jotain niksejä tai juttuja jota pitää tietää ehdottomasti kun alan ilmaileen jarruja.
Re: Ford Focus MK1 tunnoton jarru
Vai vuotaako pääsylinteri paineet läpi,eipä se paljoa nestettä aina sillon vuoda mutta poljin painuu pohjaan hitaasti
Re: Ford Focus MK1 tunnoton jarru
Pitääpä tutkia tässä jokupäivä kun kerkeää, kiitoksia neuvoista.