Terve!
Otsikon mukainen peli ja ongelma. Pari astetta kun on pakkasta nii saapi sahata kunnolla ennenkuin lähtee käyntiin. Sitten kun kone on lämmin niin käynnistyy kyllä moitteetta. Mistähän tuollaista vikaa voisi alkaa metsästää? Kaikki vinkit otetaan avosylin vastaan..=)
Ford Probe 2.2gl 1992 kylmä käynnistys ongelmat.
-
- Viestit: 4
- Liittynyt: 06 Huhti 2012 08:15
-
- Viestit: 4
- Liittynyt: 06 Huhti 2012 08:15
Re: Ford Probe 2.2gl 1992 kylmä käynnistys ongelmat.
Löydetty rikkinäinen anturi mutta vaihtokaan ei auttanut. Tulpat, tulpan johdot ja virranajkajankansi vaihdettu ei apua. Mistäs sitten etsisi?
-
- Viestit: 20
- Liittynyt: 13 Heinä 2011 13:58
Re: Ford Probe 2.2gl 1992 kylmä käynnistys ongelmat.
Mulla autto tuohon ongelmaan vähän normaalia (62am) akun vaihto 70am. En sitä asioikseen ostanut, mutta tuli entiselle akulle vuodet täyteen, ja oikeestaan sillon kun piti laittaa ekan kerran kaapeleleiden avulla käyntiin, lähti muutaman päivän seisseenä eli ihan varmasti kylmänä käyntiin ykköselläurhokakkonen kirjoitti:Löydetty rikkinäinen anturi mutta vaihtokaan ei auttanut. Tulpat, tulpan johdot ja virranajkajankansi vaihdettu ei apua. Mistäs sitten etsisi?


probe 2.2gt turbo -91