Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
96 mallin 2.5l mondeo meinaa jumitella pienillä kierroksilla lämpimänä, vasta kun saa kerättyä kierroksia yli 3.5-4 tonnin niin alkaa vetää normaalisti. Kylmänä toimii hetken hyvin. Missähän mahtaa olla vika?
Edellinen omistaja kertoi putsanneensa imusarjan vuosittain kun kuulemma kerää nokea saastelaitteista johtuen, itse en ole putsannut. auto ollut nyt muutaman vuoden, voisiko syytä olla tuossa?
Sitten toiseen aiheeseen. Pakoputkisto on peräpäässä melkoinen häkkyrä kahdella vaimentimella ja yhdellä ulostulolla, tulisko kovin mahdottomat äänet jos tuon ylimääräisen mutkan ottaisi pois ja vaihtaisi äänenvaimentimet yhteen tarvikepömpeliin?