Ovatten vissiin niin että nokkaketjun alahammaspyörässä ajoitusmerkki on juuri vastakkaisella puolella kuin moniurapyörässä oleva lovimerkki? = yläkuolokohta on silloin kun lovi moniurahihnapyörässä on ylöspäin.
Toinen kyssäri koskee tuota moniurahihnan kiristintä. Rullaa laakereineen ei tunnu saavan kuin voortilta hintaan 190 euroa ja siinä tulee koko roska mukana.
Tarvis olisi vain laakerista. Noita on vissiin purettu ja vaihdettu pelkkä laakeri. Sitten takaisin kasaa niittaamalla tai pulteilla? Olisiko kenelläkään tiedossa laakerin mittoja? Ostaisin ensin laakerin ja purkaisin vasta sitten.. Tai jos jollakiulla olisi kunnossa oleva kiristinrulla myytävänä -> privaa tai mailia tulemaan.
Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Sierra DOHC alapyörän merkit ja apulaitehihna.
Moottori, voimansiirto, viritys jne.
Hyppää
- Ford-Club tiedottaa
- ↳ Tiedotteet
- ↳ Tapahtumat
- Jäsenalue
- Rekisteröityneet käyttäjät
- Kaikille
- ↳ Foorumin pelisäännöt ja käyttö
- ↳ Autotalli
- ↳ Autoilu
- ↳ Sana on vapaa
- ↳ Keskustelun kehittäminen
- Ford Tekniikka
- ↳ Alusta
- ↳ Kori & sisusta
- ↳ Autohifi
- ↳ Autosähkö
- ↳ Tekniikka
- Malli ryhmät ja sivustot
- ↳ Transitmiehet
- ↳ Yleistä keskustelua transiteista
- ↳ Apua ongelmiin
- ↳ Transit projektit
- ↳ Cortina Club
- ↳ Consul & Granada
- ↳ ANGLIA Club
- ↳ FordMclub
- ↳ Ford-freak
- ↳ Ford-freak overdrive foorum
- ↳ Taunus club foorum
- ↳ Cosworthrsclub / CRSC foorumi
- ↳ Fmoc
- Kaupalliset alueet
- ↳ -Tarjouksia yhteistyökumppaneilta-
- ↳ Ostetaan ja Myydään ajoneuvot
- ↳ Ostetaan ja Myydään varaosat / Tarvikkeet
- ↳ Ostetaan ja Myydään Klassikkot / Tarvikkeet
- ↳ Autoiluun liittymättömät Osto- ja Myynti-ilmoitukset
- ↳ Lahjoitetaan