Sivu 1/1

Sync 3 karttojen nopeusrajoitukset

Lähetetty: 14 Elo 2021 13:48
Kirjoittaja Tapiiri
Sync 3 käyttää käsittääkseni Heren karttoja. Aina joskus löytyy virheellisiä nopeustietoja ja huvikseni kokeilin päivittää ne Heren karttaeditorilla. Muutaman viikon viiveellä päivitetyt tiedot oli tarkastettu ja tallennettu karttaan, mielenkiintoista nähdä, että löytyykö ne jo seuraavasta karttapäivityksestä Syncistä myös.

Re: Sync 3 karttojen nopeusrajoitukset

Lähetetty: 14 Elo 2021 14:45
Kirjoittaja Freeze
Sync 3:ssa on Telenavin navigointi, joka käyttää OpenStreetMapia:

https://www.telenav.com/press-releases/ ... ord-sync-3
https://wiki.openstreetmap.org/wiki/Telenav

Re: Sync 3 karttojen nopeusrajoitukset

Lähetetty: 14 Elo 2021 16:47
Kirjoittaja Tapiiri
Vanhentunutta tietoa, 2018 lähtien se on ollut Here. Tuo lehdistötiedotekin on 2015.

Re: Sync 3 karttojen nopeusrajoitukset

Lähetetty: 14 Elo 2021 17:30
Kirjoittaja Freeze
Tapiiri kirjoitti: 14 Elo 2021 16:47 Vanhentunutta tietoa, 2018 lähtien se on ollut Here. Tuo lehdistötiedotekin on 2015.
Vastaa sitten sinäkin linkillä, missä se tieto on? Itse en ole vielä törmännyt siihen. Ja miksi auton karttasoftassa lukee sitten, että (C) Telenav?

Re: Sync 3 karttojen nopeusrajoitukset

Lähetetty: 14 Elo 2021 18:16
Kirjoittaja Tapiiri
Freeze kirjoitti: 14 Elo 2021 17:30 Vastaa sitten sinäkin linkillä, missä se tieto on? Itse en ole vielä törmännyt siihen. Ja miksi auton karttasoftassa lukee sitten, että (C) Telenav?

https://360.here.com/here-to-power-ford ... te-program

Ja ihan käyttäjän käsikirjassakin lukee Sync osiossa, että karttojen toimittaja on Here

Re: Sync 3 karttojen nopeusrajoitukset

Lähetetty: 15 Elo 2021 10:50
Kirjoittaja Freeze
Nörttinä en ollut Sync -osiota juuri lukenut, mutta kyllä se siellä lopun käyttäjäehdoissa kerrotaan, että Telenav on lisenssoinut kartat Hereltä. Oikeassa olet :)