Ostin valmiiksi jo kytkilevypaketin jossa on mukana kaikki vauhtipyörää lukkunottamatta. Paketin hankinta oli episodi sekin. Paikallinen varaosaliike ei osannut sanoa mikä kytkinlevypaketti tuohon kuuluu, kiiteä vaiko sellainen kaksois joku !?. Vastaus löytyi muistaakseni täältä aiemman laturin vaihtoa koskeneen asian vastauksen linkin perusteella ja vastauksen sain myös saksan eräältä varaosatoimittajalta. Levypaketinkin tilasin saksasta. Täällä ja miksei saksassakin hintahaitari on tosi suuri. Itse maksoin paketista postikuluineen 126 euroa kotio tuotuna. Aivan merkkikamaa.
Auto toimii hyvin mutta kovalla kiihdytyksellä näyttää kytkin antavan periksi. Samoin peräkärryä vetäessä jos kaasuttaa isomalla vaihteella ylämäkeen. Km on kertynyt yli 300t km. Auton hinta on korjattunakin jo halpa ja siksi pitää koittaa homma mahdollisimman halvalla ja kytkimen vaihto ei taida juuri myyntihintaa nostaa ja toisaalta Foortti ei ole vielä mielestäni paalin täytettä?

Näyttää siltä että 300t km on jonkinlainen raja tällä yksilöllä. Nimittäin aika äskettäin jouduin laittamaan joka kulmaan jarrut siis uudet levyt ja palat eteen, taakse rummut ja kengät. Sitten yks kaksi viime talvena meni molemmat etujouset poikki pihalla kun auto seisoi ajamatta viikonverran. Vaihdoin samalla iskunvaimentajat. Sitten meni heti perään laturi ja sekin on korjattu. Nyt sitten tämän kytkin. Niin ja jäähdytykseen kylmäainettakin pitää lisäillä Että silleen tällä
