C-Maxin lisälämppäri?
C-Maxin lisälämppäri?
Tuli hommattua C-max grand 1,6 tdci ja siinä näkyy olevan polttoainekäyttöinen lisälämmitin. Lämppäri toimii (koneen käydessä) mutta kun koitin park heateriä käynnistää niin eipä onnistunutkaan. Menin normaalisti valikon kautta ja aux.heaterissä oli täppä niinkuin kuuluukin mutta parkheater vaihtoehto oli "harmaana" eikä sitä saanut valittua. Onko park heater lisävaruste joka minulta vain puuttuu (ja saako sen ohjelmallisesti jälkiasennettua) vai onkohan jokin vialla?
Re: C-Maxin lisälämppäri?
Onkohan kellään ideoita?
Re: C-Maxin lisälämppäri?
Minulla on vielä todella vähän kokemusta tästä autosta(5.2. hommattu 2011 Grand C-Max 1.6 TDCi). Mielestäni ainakin moottorin käydessä tuo park heater on harmaana ja jos on vain virta päällä niin park heateria pääsee säätämään. Täytyypä testailla.
Re: C-Maxin lisälämppäri?
Mk4 Mondeossa se valikko on harmaana auton ollessa käynnissä, mutta toimii kun on sammuksissa ja virrat ainoastaan päällä. Toimiikohan samanlailla?
Re: C-Maxin lisälämppäri?
Kiitos Jupe ja Axefield, noinhan se näköjään meni C-Maxissakin 
