Sivu 1/1

escort -92 1.8 päävirtarele

Lähetetty: 28 Touko 2015 16:25
Kirjoittaja Häätzy
vaikka onkin kyseessä 70A rele niin kuinka paljon se sallittanee lämmetä? ja onko normaalia että päävirtareleen kaks isointa napaa on vaihtanu väriä sateenkaaren sävyihin? sikseen että löytääkö moisia mistään? motonetin sivuilta en löytäny.. kiirekkin olis ja olis myös hyvä tietää onko satakunnassa kokemäen lähellä jotakuta kuka vois avata ja kattoo ton sulakerasian sisäpuolen ja mitä kustantais.. ei viittis 50e autoon paljoo sijottaa..ei muuten mut tarvis uuteen työpaikkaan päästä kulkemaan =) ja kun tuntuu kestävän tuo julkaisu varsinaisella sähkövikojen puolella ni laitan tänne kun sana-vapaa..krinnaa pantaa nää nykyaikaaset härvelit! kaikki vermeet pelaa mutta virtojen katketessa radion saa päälle ja startinkin pyörimään.. starttia pyöräyttämällä tai vaihdelaatikon pyöriessä jarrua polkasemalla saa päävirrat takas :? eikö kellään oo muuta ajatusta ku se fusebox?

Re: escort -92 1.8 päävirtarele

Lähetetty: 28 Touko 2015 17:21
Kirjoittaja Xanthe_
No jos aukaisisit sen niin ymmärtäisit miksi sitä ehdotellaan.

Tuosta jarrusta tuli mieleen joku tapaus että kun oli laittanut kaksinapaisen lampun tilalle yks napaisen niin estänyt jotain (sammumisen?)..

Re: escort -92 1.8 päävirtarele

Lähetetty: 28 Touko 2015 18:03
Kirjoittaja Häätzy
päävirtareleen avasin ja mielestäni ok sisäisesti ja kärki ok..relepohjan mustan takalevyn sain irrotettua tovin vähtäämällä ja tinanappien ympärillä on hieman hapettuman tapasta ja osassa pinnien juuressa on hapettumaa ja joistain pinnien juuresta pieniä repeämiä piirilevyssä..tiä sit kannattaako enempää tutkia..ite en ala kolvaileen tai yrittään edes elvyttää sitä koska piirilevyt on mitä on ettei turhaan aikaa ja vaivaa ja tinaa menis.. 91 alkunen pohja ja se printattu päivämäärä on -96.. kuiva kaikinpuolin muuten se pohja.. ja viikko sit leimattu et tarkotus on pitää ja laittaa parempaan kuntoon käytön yhteydessä.. :|

Re: escort -92 1.8 päävirtarele

Lähetetty: 28 Touko 2015 18:33
Kirjoittaja Häätzy
:thumbup: pikainen hakutulos antoi 1kpl osuvia rasioita samalla numeroinnilla-->tilasin, mutta jää luojan huomaan notta ehtiikö idästä länteen ennen maanantaita..