Sivu 1/1

-98 mondeon takapenkin irroitus

Lähetetty: 30 Elo 2014 16:43
Kirjoittaja wallu69
Huomenna olis tarkoitus hitsailla vähän helmaan uutta peltiä ja tarttis varmaan saada takapenkki irti (istuinosa), että saa vähän verhoiluja pois edestä. Eli kuinka Mondeon takapenkin istuinosan saa irti. Siinä näyttää olevan molemmissa reunoissa jonkinlaiset klipsisysteemit, mutta ei auenneet mulle ainakaan rikkomatta.

Re: -98 mondeon takapenkin irroitus

Lähetetty: 30 Elo 2014 18:13
Kirjoittaja vilif85
Itse ainakin sain irti suoraan ylöspäin nykäisemällä. (Farmarista)

Re: -98 mondeon takapenkin irroitus

Lähetetty: 30 Elo 2014 19:04
Kirjoittaja wallu69
Ok. Täytyypä tempasta sitten vähän rivakammin. Mulla kans farkku Mondeo. Kiitoksia vain. Aina vähän hirvittää kun on nuita muoviosia, mutta eipähän tuota tarrte ite takapenkillä istua.

Re: -98 mondeon takapenkin irroitus

Lähetetty: 30 Elo 2014 22:00
Kirjoittaja vilif85
Joo ei se ihan nostamalla irtoa. Kyllä siinä hieman saa voimaa käyttää. Itsellä pysyi ainakin ne korissa olevat muoviosat ehjinä. Mutta hyvä että näitä joku viitsii vielä hitsailla. :P Tuntuu siltä että jos nämä ei mene ruosteen takia leimasta läpi niin se on suoraan purku/paalituomio sitten. :x