Sivu 1/1

Escortin vetoakseli

Lähetetty: 06 Elo 2012 03:45
Kirjoittaja Tessu
Niin että taitaa olla semmoosen etuveto Escortin vetoakselin sisäpää sitte kertakäyttö ja kestovoideltu heeh niin tommosen -87 mallisen sisäpäitä kun tossa on purkanu niinsemmosen käsityksen olen saanu että kasaan on prässätty kuulineen ja kun pihalle pullahtaa niin siinä se sit on?
AInakin se missä on niitä isojakuulia olis sellai,se ns.tripoidimurros on taas erilainen sitähän ei hahloissa pidä muuta kuin kumi ja oikea välimatka.
Saahan ne isotkin kuulat varmaan takasin mutta kestääkö se mitään?
Hoh rakenteluksihan se näyttää menevän kun aina on pikkusen väljää jommas kummas päässä,siitä sitten parhaat pitäs valita!
AINA tuppaa sen pidemmän vetarin sisäpää näköjään entinen olee vanhemmiten

Re: Escortin vetoakseli

Lähetetty: 06 Elo 2012 20:31
Kirjoittaja emax
Kyllä sen kuulaversionkin kasaan saa ja kestääkin kunhan vain pitää osat puhtaana. Sen pellin vaan naputtelee takaisin kuulien "eteen" kun saa valmiiksi ja rasvaa väliin.

Re: Escortin vetoakseli

Lähetetty: 07 Elo 2012 18:56
Kirjoittaja Tessu
jaa että saa no pitääpä joskus tuotakin koettaa, eipä ollu tietoa kun ei ollu tommosta enen nähnykkään yleensä ne on menny kasaan noin vain,NO ilmankos yhdestä varaosa-autosta karkas koko vetari kun ei ois pitäny,ja puuttu viel palakin siitä kuulakehrästä,oli se sitten purettu joskus laitettu vaseliinit ja kuulat sekaan ja suoja gummi päälle ja eikun kiinni vaan.

Re: Escortin vetoakseli

Lähetetty: 22 Elo 2012 23:47
Kirjoittaja Tessu
Joo menihän se kasan mutta kun ei liiku minnekkään se keskiosa??
Kuulat liikkuu ja kehrä liikkuu mut keskiö pysyy paikoillaan eheeh no jo on,koetin vaikka kuinpäin niin aina samajuttu.'Purin jo toisen ehjän ja katoin niin siin likkuu kaikki suht hyvin,mikälie tullu tohon?