Sivu 1/1

MT75? pakki ongelma - ratkaistu!

Lähetetty: 20 Helmi 2011 21:25
Kirjoittaja nikooo92
Moro
Auto on sierra, vm 90 laser, dohc kaasari. Vaiheloota ilmeisesti MT75? Pakitusvaihde on siis vitosen takana / nelosen oikealla puolella.

Semmosta ongelmaa alkoi eilen ilmestymään että ei tahdo pakki mennä kunnolla sisään, välillä onnistui pakittaminen vaan taktiikalla kone sammuksiin>kytkin pohjaan>pakki silmään>kone käyntiin.
Ykkönenkään ei tahdo mennä +10kmh vauhdissa päälle, kuuluuko mennä?

Re: MT75? pakki ongelma

Lähetetty: 20 Helmi 2011 23:09
Kirjoittaja REMMIAHDIN
Minä veikkaan että silmälaakeri jumittelee ja kytkin akseli pyörii koneen mukana vaikka kytkintä painettaskin tai sitten kytkimen automaattisäädössä vois olla häikkää. Nämä tuli itellä ekana mieleen

Re: MT75? pakki ongelma

Lähetetty: 26 Helmi 2011 19:30
Kirjoittaja nikooo92
Ongelma ratkaistu, oli vaihdekepin pussin sisältä se muovikehys haljennut ja mennyt sopivasti siten että pakki oli hankala saada päälle :D
Ykkönenkin menee nyt hyvin sisään, tiedä sitten oliko pakkasen kepposia.. Eli problem solved, case closed : )