Sivu 1/1

Missä on -97 Mondeo TD:n sulakerasia?

Lähetetty: 12 Loka 2010 17:08
Kirjoittaja Kosse
Konehuoneessa akun vieressä oleva rasiahan ei voi olla ainoa? Missä se siis piileksii? Kohta puol autoo purettu, eikä näy missään loogisessa paikassa. Ohjekirjaakaan ei tietysti ole, että vois siitä katsoa koordinaatit.

Auttakaa, hyvät ihmiset!! :D

Re: Missä on -97 Mondeo TD:n sulakerasia?

Lähetetty: 14 Loka 2010 19:57
Kirjoittaja Kosse
Sen verran löysin apua, että se pitäis jostain vivusta tms. pudota alas, mutta en perkele löydä mitään vipua mistään. En mä näin tumpelo oikeesti ole.

Re: Missä on -97 Mondeo TD:n sulakerasia?

Lähetetty: 14 Loka 2010 20:06
Kirjoittaja GeeTee-
Kuskinpuolella ratin alla eli polkimien yläpuolella. En muista miten se sieltä tippu, mutta sieltä se eniveis löytyy..

Re: Missä on -97 Mondeo TD:n sulakerasia?

Lähetetty: 14 Loka 2010 20:12
Kirjoittaja Kosse
Okei, kiitos. Pitää survoo nuppi sinne kokonaan, niin ehkä se sieltä kuoriutuu esiin.

Re: Missä on -97 Mondeo TD:n sulakerasia?

Lähetetty: 24 Loka 2010 20:40
Kirjoittaja Tapper81
Tänään löysin tuon vasta itsekin. Ratin alta se verhousmuovi irti. Kolme ruuvia muistaakseni... Sieltä sitte löytyy takaa itse sulakerasia, siinä on oikeessa reunassa semmonen klipu jota kääntämällä koko keksintö aukeaa. Vois olla helpomminkin saavutettavissa kyllä.... :roll: