Sivu 1/1

Mikä vaivaa sierraa?

Lähetetty: 07 Tammi 2010 17:49
Kirjoittaja pynski-89
Elikkä vm:88 oleva 2.0ohc sierra isolla boksilla. Auto rupes tuossa syksyn mittaan reistaamaan, kylmänä ku starttaa niin käy aina kolmella. (välillä myös lämpöisenä) Sit tiputtaa välillä kahdelle, ja ajossa ku ajaa nelosella 40km/h ni rupee nykimään melkoisesti, sit ku lisää kaasua ni ei mitään.Vaihdoin käytetyn toimivan puolan tuohon niin toimi 2päivää täydellisesti. Ja nyt vittuilee taas :evil: Ja bensan kulutus järkyttävä, 20e bensaa pääsee n:50km nätillä ajolla. Ja aina tankattu 98 ainakin meidän omistuksen aikana. Olisko boksissa vikaa? Enkä löytäny haulla minkäänlaisia vastauksia.

Re: Mikä vaivaa sierraa?

Lähetetty: 07 Tammi 2010 21:13
Kirjoittaja esko71
oman is;n nykiminen hävis kun vaihto jakajan kannen, se nyki kuin epileptikko diskossa aina kun pakkanen kiri lähelle 10 astetta,kaasupohjassa kyllä kulki,mut ei muuten.. :roll:

Re: Mikä vaivaa sierraa?

Lähetetty: 07 Tammi 2010 22:00
Kirjoittaja Riesa2.0
Tulpat, Johdot, Virranjakajan kansi ja pyörrin koska vaihdettu? Toimiiko ryyppy kunnolla? Ja ei oohooceen kuulukkaan vetää nelosella neljääkymppiä nykimättä..

Re: Mikä vaivaa sierraa?

Lähetetty: 07 Tammi 2010 22:33
Kirjoittaja pynski-89
Sytkäosat on vaihdettu, kyl se ennen tätä nykimistä meni tasaisesti. Ruvettiin tutkimaan et tuleeko kipinää jokaiseen johtoon ja kaikkiin tuli. Epäilen nyt kyl et venttiili palanu/kantaa.Pitää mitata puristukset.

Re: Mikä vaivaa sierraa?

Lähetetty: 07 Tammi 2010 22:47
Kirjoittaja Aksu
pynski-89 kirjoitti:Epäilen nyt kyl et venttiili palanu/kantaa.Pitää mitata puristukset.
No koskas ne on säädetty ?

Re: Mikä vaivaa sierraa?

Lähetetty: 08 Tammi 2010 14:47
Kirjoittaja pynski-89
Kyllä ne tuossa loppu kesästä on säädetty.