Sivu 1/1

sierrassa käynti ongelmia

Lähetetty: 06 Marras 2008 11:36
Kirjoittaja blind_eye
eli,on tollanen -86 sierra ohc kaasari vekotin joka tuppaa käymään välillä kolmella pytyllä,tai siltä se ainakin tuntuu.oon kattonut omasta mielestä kaiken mahollisen vian (tulpat,tulpanjohot,virranjakajan,kaarain,sytytysboxi,puolan etc...)ja tuntuu ettei mikään auta.välillä käy ihan nätisti mut jos on esim vähän aikaa pihassa tyhjäkäynillä niin taas rupee ryttyileen?!?ja tyhäkäyntiä tuntuu käyvän ihan normaalisti vaikka on vika päällä :?:
oudointahan tässä on se että vika tulee ja menee miten sattuu.
jos nyt joillakin fiksummilla ihmisillä olis jotain neuvoo niin otetaan avo-sylin vastaa kaikki ideat,itellä loppuu tieto/taito kesken :cry:

Re: sierrassa käynti ongelmia

Lähetetty: 07 Marras 2008 21:29
Kirjoittaja Riesa2.0
Olisko bensansuodatin tukossa tai tankissa roskaa/vettä, nuo nyt näin äkkiseltään tuli mieleen noiden jo tarkastettujen lisäksi..

Re: sierrassa käynti ongelmia

Lähetetty: 08 Marras 2008 11:20
Kirjoittaja emax
-Kun seuraavan kerran on vika päällä niin kato ettei oo jääny automaattiryyppy päälle.
-Venttiilien välykset
Tämmösiä tuli mieleen muiden lisäksi

Re: sierrassa käynti ongelmia

Lähetetty: 10 Marras 2008 08:04
Kirjoittaja tursas
Täältä ääni myös automaattiryypylle. Käytä kone lämpimäksi ilmanputsarin kansi auki kaasua välillä polkien ja kato aukeekos ryyppyläppä kun kone on lämmin. Kuinkahan siinä toimii se imuilman esilämmitys. Kone ei jaksa käydä kauaa jos ryyppy ja imuilman esilämmitys on päällä. Vaihda samalla ilmanputsari. Olikos vanhat tulpat ihan mustat ja nokiset, kun vaihdoit ne ?