2.0i doch sierra
Lähetetty: 02 Elo 2007 20:10
Kertokaas mitä pitäs tehdä kun autosta lähtee siniset savut ainaki aina kun käynnistää ja haisee öljy, öljyt oon vaihtanu ja suodattimen.. ja kun avaa öljykorkin savuaa.
http://www.romukeinanen.fi/sierra0 kirjoitti:Kertokaas mitä pitäs tehdä
Ominaisuussierra0 kirjoitti:Kertokaas mitä pitäs tehdä kun autosta lähtee siniset savut ainaki aina kun käynnistää ja haisee öljy, öljyt oon vaihtanu ja suodattimen.. ja kun avaa öljykorkin savuaa.
Minua ainakin vituttaa ajaa öjyäpolttavan katiskan perässä varsinki sillon jos ei mahollisuutta ohittaa, ja hävettäs kans ajaa ite sellasella sekä vituttas se et toisia vituttaa takana.Bootsi kirjoitti:Ajele menemään vaan, kyllä ne rättipäät pumppaa sitä öljyä lisää.
Muista vaan tarkkailla, että sitä mustaa kultaa on myös koneen sisäpuolella.![]()
Pikku savumerkit ei haittaa ketään...
(paitsi ehkä naapurin kukkahattumummelia tai muita viherpipertäjiä.)
Jos venavarren kumit on sohlot, pöläyttää auto käynnistettäessä savua mutta ei muuten.jype kirjoitti: Minua ainakin vituttaa ajaa öjyäpolttavan katiskan perässä varsinki sillon jos ei mahollisuutta ohittaa, ja hävettäs kans ajaa ite sellasella sekä vituttas se et toisia vituttaa takana.![]()