Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
elikkäs mk3 korinen ford transit kyseessä, ja vasen takavalo eikä jarruvalot pala lainkaan vaikka painaa jarruakin,osaako kukaan sano missä vika? sulakkeet tarkistin ja olivat vielä ainaki ehjät.
pomppasi katsastuksessa juuri noiden takavalojen takia
Vai että sulakkeet, vaihdoitko polttimot ja katoit kosketukset, jännitteet ja maat sieltä takavaloista ?
Seuraavaksi jarruvalojen katkaisija, joka on jossain siellä jarrupolkimessa.
Sehän näissä välillä on, että ehjän näköinen sulake tai polttimo voi olla hajalla/kontaktihärö vaikka olis juuri kaupasta haettu. Jos sinne jarrulampun kantoihin tulee virtaa taakse, niin vika ei tietenkään ole jarruvalojen katkaisijassa.
laitoin kuitenki polttimot kaikki uusiin ja takavalot palaa normaalisti,mutta kun jarrua painaa nii edelleenkään ei syty jarruvalo,on tää pirullinen auto sanon mä
nyt on ongelmana se että toisen puolen jarruvalo syttyy kun painaa jarrua,mutta sitten toisen puolen jarruvalo ei sytykkään, valot toimii muuten normaalisti takana,missä vika?
Sun pitää nyt investoida 1,95 tommoseen teknologiaan.. https://m.motonet.fi/fi/tuote/493159/Virtakyna-6-24V
ja jos sinne toiseen tulee virtaa ja toiseen ei niin hyppypiuha vaan äkkiä sieltä toisesta toiseen...