TeRoK kirjoitti:
150hv joo ja automaatti. Joo sisempi vetarihan se piruvie sitte oli. Kyllä on ankeeta jos ei 80tkm kunnolla kestä. Vaikee tietysti sanoa miten edellinen omistaja on pyörät linkussa laulatellut, mutta tuskimpa sentään. Tilaukseenhan se meni, mutta mitä korjaamopäällikön huonosta ulosannista sain selville niin ilmeisesti Ruotsista pitäis löytyä ja mahdollisesti keskiviikkona on täällä. Tarvii pitää peukut pystyssä ja sormet ristissä.

tai sitte tilaa ite ulkomailta niin melko varmasti saa nopeemmin...
Mulla oli sama ongelma tuon vetarin kanssa. 20tkm kerkesin ajamaan, niin hajosi toinen puoli. Kuukauden päivät odoteltiin osaa ja kun vihdoinkin pääsin pajalle, niin oli jo toinenkin puoli hajonnut

Syynä hajoamiseen oli se, että sinne oli asennettu väärät osat tehtaalla. Ilmeisesti tämä ongelma on vain näissä ensimmäisten joukossa tilatuissa autoissa.
Kävin muuten kans päivittämässä nyt viime viikolla ilmastoinnin (varmaan viidettä kertaa) ja samalla päivitettiin nuo etuvalot. Itselläni oli sellainen kiva vika niissä, että automaatilla pitkät eivät enää suostuneet menee päälle, tai sitten kun meni päälle, niin ne sammu itsestään vähän väliä. Ilmastointiin en edelleenkään ole tyytyväinen. En vain pysty tajuta sitä, että jos asetat lämpötilaksi 20 astetta, niin minkä takia se ei pysty pitämään sitä auton sisälämpöä sen lämpöisenä. Jos ulkona paistaa aurinko, niin autossa on liian kuuma ja jos sataa vettä, niin autossa ei tarkene, vaikka sama määrä on vaatetta päällä. Nyt se sentään puhaltaa saman lämpöistä jalkoihin ja ylös, mutta saapa nähdä kauan kestää korjaus/päivitys tällä kertaa. Talven pakkasia (ja mittariston värisuoraa) taas innolla odotellessa. Ja sen jälkeen odottelen liisarin loppumista ja toisen merkkistä autoa. Tää

merkki on nyt kokeiltu ja nähty vuosiksi eteenpäin.