Iltaa!
Vaihdoin Mondeoon pa-suodattimen, enkä saanut sitä enää käyntiin, vaikka kuinka huolella täytin uuden suotimen. Kysymys siis kuuluu, että onko tässä autossa tankissa siirtopumppua (sulake ainakin on) ja pitäisikö sen pyöriä, kun virrat laittaa päälle? Ääntä en ainakaan kuule. Paikallisessa korjaamossa sanoivat, että siirtopumppua ei välttämättä tankissa ole vaikka sulake onkin!?

Eivät sitten voineet sitä tutkia, vaikka siitä heille mainitsin, kun auto ei ruennut ilmaantumaan. Asiakashan ei saa koskaan tietää/osata mitään.

Olivat saaneet ilmattua jotenkin työntämällä polttoainetta paluupuolelta korkeapainepumpun läpi suodattimelle jne. Olin aika tyytymätön ja nyt pumppuasia jäi vaivaamaan. Olisin tuon osannut itsekin tehdä, vaan vei korjaamoon juuri siksi, kun arvelin siirtopumppua. Pääseekö siirtopumppuun käsiksi takapenkin alta (siis jos se siellä on) ja onko miten työläs vaihtaa ja paljonkohan maksaa...??