Ad blocker detected: Our website is made possible by displaying online advertisements to our visitors. Please consider supporting us by disabling your ad blocker on our website.
Lieneekö saatavilla jostain etuvalojen muoveja? Ja onko niitä yleensä mahdollista vaihtaa ilman että koko umpio menee vaihtoon?
En motonetistä löytänyt. Pitäisi saada vaihdettua, ovat niin naarmuiset että valoteho on kohta jo olematon.
Löytyyhän noita vaikka mistä. Purkaamoista ainakin. Suosittelen kyllä samalla vaivalla päivittämään Xenonit. Ja on siis mahdollista vaihtaa se pelkkä lasi, mutta turhaa touhua.
Mitenkäs olisi jos niille umpioille suorittaisi hionnan?
Itse käytin Unipol Plastic Polish -nimistä tahnaa joka on tarkoitettu visiirien ym. pleksien kiillotukseen. Akkuporaan vaan huopalaikka kiinni ja riittävästi vettä tahnan lisäksi.
Ainakin omassa tapauksessani "linssit" kirkastuivat tuolla operaatiolla siinä määrin, että niiden vaihdolle ei ole enää perusteita.